Triton Envi Retro-Fit Shower Plate (397KC)
Plastic shower plate for covering up any existing fixing or entry holes when replacing a shower. Designed to cover most shower models. Prevents the need for retiling during a bathroom upgrade.
- Plastic Construction
- Designed to Cover Most Shower Models
View all: Triton Shower Fixing Kits
Plastic shower plate for covering up any existing fixing or entry holes when replacing a shower. Designed to cover most shower models. Prevents the need for retiling during a bathroom upgrade.
- Plastic Construction
- Designed to Cover Most Shower Models
View all: Triton Shower Fixing Kits
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Triton |
| Construction Material (Bathrooms) | Plastic |
| Fixings Supplied | Fittings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Envi |
| Model No | GAENVRP1 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 370 mm |
| Product Thickness | 8 mm |
| Product Type | Retro-Fit Shower Plate |
| Product Width | 180 mm |