Osram Px26d NightBreaker 220 Halogen Headlight Bulb (HAL H7) 55W 2 Pack (385AH)
Pack of 2 powerful Osram NightBreaker 55W vehicle headlight bulbs suitable for replacing standard halogen bulbs. Featuring powerful, bright white light, NightBreaker +220H7 offers up to 220% more brightness and up to 20% whiter light compared to the minimum legal standard. Generates up to 150m long beam. Improves visibility to help drivers quickly identify and react to traffic hazards. Cap with gold finish.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
Pack of 2 powerful Osram NightBreaker 55W vehicle headlight bulbs suitable for replacing standard halogen bulbs. Featuring powerful, bright white light, NightBreaker +220H7 offers up to 220% more brightness and up to 20% whiter light compared to the minimum legal standard. Generates up to 150m long beam. Improves visibility to help drivers quickly identify and react to traffic hazards. Cap with gold finish.
- Warm White
- Premium Quality
- Suitable for Most Common Applications
View all: Osram Headlamps & Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Osram |
| Colour | Warm White |
| Lamp Type | Px26d |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Power Output (Watts/Kw) | 55 W |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Height | 59 mm |
| Product Type | NightBreaker 220 Halogen Headlight Bulb (HAL H7) |
| Product Width | 12 mm |