Maypole Amber Magnetic LED Beacon 40 x 3W 200mm (6077R)
Suitable for a wide range of vehicles.
- Wattage: 40 x 3W
- Amber Beacon
- Magnetic
- Fixed
- 12 / 24V
- 1 Year Guarantee
- Very Low Power Consumption
- 3 x Patterns (Rotating, Low & High Speed Strobe Flash)
- Operating Temperature of -30°C to +50°C
View all: Maypole Headlamps & Bulbs
Suitable for a wide range of vehicles.
- Wattage: 40 x 3W
- Amber Beacon
- Magnetic
- Fixed
- 12 / 24V
- 1 Year Guarantee
- Very Low Power Consumption
- 3 x Patterns (Rotating, Low & High Speed Strobe Flash)
- Operating Temperature of -30°C to +50°C
View all: Maypole Headlamps & Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Adjustable | Fixed |
| Brand | Maypole |
| IP Rating | IP56 |
| Lamps Supplied/Required | 40 x 3W LEDs supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Mount Type | Magnetic |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Output (Watts/Kw) | 40 x 3 W |
| Power Voltage Supply | 12 / 24 V |
| Product Depth | 150 mm |
| Product Height | 200 mm |
| Product Type | LED Beacon |
| Product Width | 150 mm |
| Total Product Weight | 0.64 kg |