Zip HydroBoil Touch-Free Tap Adaptor (753PK)
Made from grade 304 stainless steel, which is corrosion-resistant and easy to sanitise. For converting HydroBoil taps to touch-free operation.
- Stainless Steel Construction
- Corrosion-Resistant
View all: Zip Water Heaters
Made from grade 304 stainless steel, which is corrosion-resistant and easy to sanitise. For converting HydroBoil taps to touch-free operation.
- Stainless Steel Construction
- Corrosion-Resistant
View all: Zip Water Heaters
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Aperture Height | 182 mm |
| Aperture Width | 69 mm |
| Brand | Zip |
| Compatibility | For Zip 3Ltr & 5Ltr HydroBoils |
| Construction Material (Plumbing) | Stainless Steel |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | HydroBoil |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 169 mm |
| Product Type | Touch-Free Tap Adaptor |
| Product Width | 62 mm |
| Resistant Type | Corrosion-Resistant |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Water Heater Product Type | Water Heater Accessories |