Ximax Infrared 115mm x 650mm Aluminium Radiator Towel Hanger (998TP)
Delivery available to mainland GB only, (offshore and Northern Ireland is not available).
Stylish towel rail, specifically developed for Ximax Infrared Heaters.
- Aluminium Construction
- For Ximax Infrared Heaters
- Maintenance Free
£50.89Inc Vat
Delivered by our approved supplier | Find out more
Sorry, this item is currently out of stock
Stylish towel rail, specifically developed for Ximax Infrared Heaters.
- Aluminium Construction
- For Ximax Infrared Heaters
- Maintenance Free
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Ximax |
| Colour | Aluminium |
| Construction Material (Plumbing) | Aluminium |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Max Load Capacity | 5 kg |
| Model Name | Infrared |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 650 mm |
| Product Thickness | 4 mm |
| Product Type | Infrared Panel Towel Rail |
| Product Width | 115 mm |
| Radiator Part Type | Towel Hanger |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Towel Holder Product Type | Bathroom Towel Rails |
| z1 - UK Manufacturer Name | ETS UK Business Ltd. |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 9 Berrington Court, Whitwick, Coalville, Leicester, LE67 5FJ |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | https://www.ximax.at/en/about-us/contact/ |
| z4 - EU Manufacturer Name | ETS Dienstleistungs und Handels GmbH |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Gewerbestrasse 9a, Hoechst, 6973, Austria |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | https://www.ximax.at/en/about-us/contact/ |
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode
Returns
Please note - If you wish to return this item you will need to call us on our freephone number 03330 112 112 to arrange a free collection.