Triton Neo Frameless Swivel Panel Black 300mm x 2015mm (846TK)
Swivel panel featuring 8mm toughened safety glass with easy-clean coating. Reversible and suitable for tray or wetroom floor. Pair with any Triton Neo Showerwall.
- Wet Room Glass Height: 2015mm
- Non-Adjustable
- Glass Thickness: 8mm
- Lifetime Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
View all: Triton Wet Rooms
Swivel panel featuring 8mm toughened safety glass with easy-clean coating. Reversible and suitable for tray or wetroom floor. Pair with any Triton Neo Showerwall.
- Wet Room Glass Height: 2015mm
- Non-Adjustable
- Glass Thickness: 8mm
- Lifetime Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
View all: Triton Wet Rooms
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Triton |
| Colour | Black |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Frame Type | Frameless |
| Glass Thickness | 8 mm |
| Manufacturer Guarantee | Lifetime Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Model Name | Neo |
| Mounting Adjustment | Non-Adjustable |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 2015 mm |
| Product Type | Swivel Panel |
| Product Width | 300 mm |
| Total Product Weight | 20 kg |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode