Triton Fast Fix Semi-Framed Side Panel Chrome 800mm (966KT)
Semi-framed shower door side panel. Fast and easy installation. Suitable to use with sliding, pivot and bi-fold doors in the fast fix range.
- Semi-Framed
- Height: 1900mm
- 6mm Toughened Safety Glass
- 770-790mm Slider & 762-782mm Pivot & Bifold Adjustability
- Model No: Z680
View all: Triton Wet Rooms
Semi-framed shower door side panel. Fast and easy installation. Suitable to use with sliding, pivot and bi-fold doors in the fast fix range.
- Semi-Framed
- Height: 1900mm
- 6mm Toughened Safety Glass
- 770-790mm Slider & 762-782mm Pivot & Bifold Adjustability
- Model No: Z680
View all: Triton Wet Rooms
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Triton |
| Colour | Chrome |
| Fixings Supplied | Fixings & Fittings Supplied |
| Frame Type | Semi-Framed |
| Manufacturer Guarantee | 10 Year Manufacturer’s Guarantee (Registration Required, T&Cs Apply) |
| Model Name | Fast Fix |
| Model No | Z680 |
| Mounting Adjustment | 770-790mm Slider & 762-782mm Pivot & Bifold Adjustability |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 12 mm |
| Product Height | 1900 mm |
| Product Type | Side Panel |
| Product Width | 800 mm |
| Shower Cubicles Glass Type | 6mm Toughened Safety Glass |
| Shower Tray Supplied | Shower Tray Sold Separately |
| Total Product Weight | 22 kg |
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode