Straight Bath End Panel 700mm White Gloss (718AE)
Heavy duty, waterproof bath end panel with a white gloss finish. Features flat, 2-piece design with an adjustable plinth for fitting on uneven floors.
- 1 Year Guarantee
- Waterproof
- White Gloss
View all: Unbranded Bath Panels
Heavy duty, waterproof bath end panel with a white gloss finish. Features flat, 2-piece design with an adjustable plinth for fitting on uneven floors.
- 1 Year Guarantee
- Waterproof
- White Gloss
View all: Unbranded Bath Panels
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bath Panel Type | End Bath Panel |
| Bathroom Style | Contemporary |
| Brand | Unbranded |
| Colour | White Gloss |
| Construction Material (Bathrooms) | PVC |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 480-550 mm |
| Product Length | 700 mm |
| Product Type | Straight Bath End Panel |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Total Product Weight | 4.5 kg |
| z1 - UK Manufacturer Name | PJH |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | PJH House, Lomax Way, Bolton, Greater Manchester, BL51FQ |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | qs@pjh.uk |
| z4 - EU Manufacturer Name | Globe Union Germany GmbH & Co.KG |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | 11, Dreherstrabe, Unna, KG59425, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | technicaluk@globeunion.eu |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode