Soft-Close Back-to-Wall Pan with Seat (755JJ)
Contemporary back-to-wall pan with soft-close seat is a versatile piece for any bathroom. Ceramic construction.
- Soft-Close White Toilet Seat Supplied
- Weight: 33.4kg
- Ceramic
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Toilets
Sorry, this item is currently out of stock
Contemporary back-to-wall pan with soft-close seat is a versatile piece for any bathroom. Ceramic construction.
- Soft-Close White Toilet Seat Supplied
- Weight: 33.4kg
- Ceramic
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Toilets
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bathroom Style | Contemporary |
| Brand | Unbranded |
| Cistern Supplied | Cistern Not Supplied |
| Construction Material (Bathrooms) | Ceramic |
| Fittings Supplied | Fittings Supplied |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 515 mm |
| Product Height | 410 mm |
| Product Returns Note | Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected). |
| Product Type | Back-to-Wall Pan with Seat |
| Product Width | 353 mm |
| Toilet Seat Close Type | Soft-Close |
| Toilet Shape | Round |
| Toilet Type | Back to Wall |
| Total Product Weight | 33.4 kg |
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode