Smith & Locke Door Stop Wedges Clear 3 Pack (351PY)
PVC door wedges. Protects wall and floor from scratches and dents. Easy to install.
- PVC Construction
View all: Smith and Locke Door Stops
PVC door wedges. Protects wall and floor from scratches and dents. Easy to install.
- PVC Construction
View all: Smith and Locke Door Stops
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Smith and Locke |
| Colour | Clear |
| Construction Material (Ironmongery) | PVC |
| Fire Rated (Yes/No) | Non Fire Rated |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 3 |
| Pieces in Pack/Case | 3 |
| Product Height | 13 mm |
| Product Length | 96 mm |
| Product Type | Door Stop Wedges |
| Product Width | 38 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, London, W2 1GG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, 1011 VM Amsterdam, 1011, Netherlands |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.kingfisher.com/products |