Slim Concealed Cistern 6/4Ltr (766AE)
This slim concealed cistern is designed for wall-hung or back-to-wall toilets, providing a compact solution for trade and commercial installations. The 6/4 litre dual-flush system is pre-set for water efficiency. Front access allows easy maintenance, and the top water inlet with cut-to-size pipe makes installation straightforward on a supporting wall.
- Push Operation
- Dual-Flush
- Slim Design for Wall-Hung or Back-to-Wall Toilets
- Cut-to-Size Pipe for Flexible Fitting
- Top Inlet
View all: Unbranded Toilet Cisterns
This slim concealed cistern is designed for wall-hung or back-to-wall toilets, providing a compact solution for trade and commercial installations. The 6/4 litre dual-flush system is pre-set for water efficiency. Front access allows easy maintenance, and the top water inlet with cut-to-size pipe makes installation straightforward on a supporting wall.
- Push Operation
- Dual-Flush
- Slim Design for Wall-Hung or Back-to-Wall Toilets
- Cut-to-Size Pipe for Flexible Fitting
- Top Inlet
View all: Unbranded Toilet Cisterns
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Cistern Capacity | 6/4 Ltr |
| Flush Type | Dual |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 104 mm |
| Product Height | 851 mm |
| Product Type | Slim Concealed Cistern |
| Product Width | 480 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | PJH |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | PJH House, Lomax Way, Bolton, Greater Manchester, BL51FQ |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | qs@pjh.uk |
| z4 - EU Manufacturer Name | Globe Union Germany GmbH & Co.KG |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | 11, Dreherstrabe, Unna, KG59425, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | technicaluk@globeunion.eu |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode