Robus Vegas 12V Constant Voltage LED Driver 100W (387CH)
100W LED driver for use with the Robus Vegas Express LED Strip.
- Non-Dimmable
- Short Circuit Protection
- Overload Cut-Out
- IP20
- Max. Ambient Temperature: 40°C
- Max. Case Temperature: 36°C
View all: Robus LED Drivers
100W LED driver for use with the Robus Vegas Express LED Strip.
- Non-Dimmable
- Short Circuit Protection
- Overload Cut-Out
- IP20
- Max. Ambient Temperature: 40°C
- Max. Case Temperature: 36°C
View all: Robus LED Drivers
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Robus |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Energy Rating | None |
| IP Rating | IP20 |
| Input Voltage | 220-240 V |
| Life Length | 50,000 hours |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Case Temperature | 36 °C |
| Model Name | Vegas |
| Model No | RVA10012N-PSU |
| Output Current | 8300 mA |
| Output Voltage | 12 V |
| Overload Protection | Overload Cut-Out |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 32.5 mm |
| Product Length | 180 mm |
| Product Type | LED Driver |
| Product Width | 66.5 mm |
| Protection Class | Class II |
| Short Circuit Protection | Short Circuit Protection |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Terminal Description | Screw Terminals |