Philips GU10 LED Light Bulb 390lm 4.6W 3 Pack (779KR)
- Cool White - 4000K
- Non-Dimmable
- 390lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 4.6kWh/1000h Life
- 36° Beam Angle
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
- Cool White - 4000K
- Non-Dimmable
- 390lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 4.6kWh/1000h Life
- 36° Beam Angle
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Beam Angle | 36 ° |
| Brand | Philips |
| CALC - Light Bulb Technology | LED |
| Cap Fitting Type | GU10 |
| Colour Rendering Index | 90 |
| Colour Temperature Description | Cool White |
| Colour Temperature Value | 4000 K |
| Decorative Filaments | Non-Filament |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Energy Rating | F |
| Life Length | 15,000 hours |
| Light Bulb Technology | LED |
| Light Bulb Type | GU10 |
| Lm | 390 lm |
| Lm Band | 201-400 |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 3 |
| Pieces in Pack/Case | 3 |
| Power Consumption | 4.6 W |
| Power Consumption (Band) | 4 - 6.9W |
| Power Factor Value | 0.5 |
| Product Diameter | 50 mm |
| Product Length | 54 mm |
| Product Type | Light Bulbs |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| kWh Per 1000hr Life | 4.6 kWh/1000h |