Pest-Stop Mouse Bait Station (691HH)
Lockable bait station for use with rodenticides. Controls mice smartly and discreetly. Safe for use around children and pets. Supplied with key.
- For use Against Mice
- Plastic Construction
- For Indoor & Outdoor Use
- Durable & Shock-Resistant
- Reusable
View all: Pest-Stop Rat & Mouse Traps
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
| 1 - 4 | £3.59 | - |
| 5 - 9 | £3.41 | Save 5% |
| 10 + | £3.22 | Save 10% |
£3.59Inc Vat
Your selected store is Upper Street - Islington | Change store
Sorry, this store is currently closed, please select another store for collection
Lockable bait station for use with rodenticides. Controls mice smartly and discreetly. Safe for use around children and pets. Supplied with key.
- For use Against Mice
- Plastic Construction
- For Indoor & Outdoor Use
- Durable & Shock-Resistant
- Reusable
View all: Pest-Stop Rat & Mouse Traps
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Pest-Stop |
| Construction Material (Cleaning) | Plastic |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor & Outdoor |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pest Control Method | Chemical |
| Pest Control Type | Lethal |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 40 mm |
| Product Height | 130 mm |
| Product Type | Bait Station |
| Product Width | 76 mm |
| Suitable Pests | Mouse |
| Supplied With Bait | Bait Not Included |
| z1 - UK Manufacturer Name | Pelsis Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Sterling House, Grimbald Crag Close, Knaresborough, HG5 8PJ |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | https://www.pelsis.com/ |
| z4 - EU Manufacturer Name | Pelsis Limited |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Industrieweg 15, Bornem, 2880, Belgium |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | https://www.edialux.com/ |