Non Photoluminescent "Using A Fire Extinguisher" Safety Poster 600mm x 420mm (43654)
Ensure staff have the required knowledge to manage fire situations. Made from durable 0.7mm plastic.
- 0.7mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Ensure staff have the required knowledge to manage fire situations. Made from durable 0.7mm plastic.
- 0.7mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Fire Safety Sign Product Type | Extinguisher |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Photoluminescent | Non Photoluminescent |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 600 mm |
| Product Length | 420 mm |
| Product Thickness | 0.7 mm |
| Product Type | "Using A Fire Extinguisher" Safety Poster |
| Safety Sign Product Type | Fire |