"No Access Unless Trained & Authorised" Sign 210mm x 148mm (31341)
Instruct staff, visitors and the public that certain behaviour and actions are prohibited.
- 1.2mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Instruct staff, visitors and the public that certain behaviour and actions are prohibited.
- 1.2mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 210 mm |
| Product Length | 148 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "No Access Unless Trained & Authorised" Sign |
| Safety Sign Product Type | No Entry |
| Standard | EN ISO 7010. |