Mottez Black / Yellow Protective Foam Strips 25mm x 250mm x 500mm 2 Pack (785AP)
Quality, high-density polyurethane foam that protects interior walls and vehicle paintwork. Easy to install with double-sided adhesive strip. Pack of 2.
- Polyurethane
- Non-Reflective Finish
- Black / Yellow
- 1 Year Guarantee
- Integral Double-Sided Adhesive Strip
View all: Mottez Traffic Management
Quality, high-density polyurethane foam that protects interior walls and vehicle paintwork. Easy to install with double-sided adhesive strip. Pack of 2.
- Polyurethane
- Non-Reflective Finish
- Black / Yellow
- 1 Year Guarantee
- Integral Double-Sided Adhesive Strip
View all: Mottez Traffic Management
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Mottez |
| Colour | Black / Yellow |
| Construction Material (Safety) | Polyurethane |
| Fixings Supplied | Fixings Not Required |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Depth | 500 mm |
| Product Height | 250 mm |
| Product Type | Protective Foam Strips |
| Product Width | 25 mm |
| Total Product Weight | 0.341 kg |