MK Sentry YT10001 Extension Enclosure (291YW)
15 Module, 3-phase metal extension board suitable for small commercial applications. Can be configured to suit required application with MCBs, RCBOs, AFFDs, RCDs or SPDs.
- Galvanised Steel Construction
- Suitable for Small Commercial Applications
- Compatible with MCBs, RCBOs, AFFDs, RCDs & SPDs
View all: MK Sentry Consumer Units
15 Module, 3-phase metal extension board suitable for small commercial applications. Can be configured to suit required application with MCBs, RCBOs, AFFDs, RCDs or SPDs.
- Galvanised Steel Construction
- Suitable for Small Commercial Applications
- Compatible with MCBs, RCBOs, AFFDs, RCDs & SPDs
View all: MK Sentry Consumer Units
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | MK Sentry |
| Compatibility | Yes |
| Construction Material (Electrical) | Galvanised Steel |
| Fixings Supplied | Fittings Not Supplied |
| IP Rating | IP3X |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | YT10001 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 107 mm |
| Product Height | 354 mm |
| Product Type | Extension Enclosure |
| Product Width | 452 mm |
| Total No. Module Spaces When Empty | 15 |