Milwaukee Packout Mug with Sip Lid 532ml Black (426CU)
Double wall vacuum insulated mug with sip lid and ergonomic handle. Offers all-day hot and cold retention. 18/8 stainless steel construction for durability. Dishwasher safe. Twist and lock mechanism for connectivity with all Packout components.
- Stainless Steel Construction
- 532ml Capacity
- Double Wall Vacuum Insulation
- 18/8 Stainless Steel
- Ergonomic Handle
- Dishwasher Safe
- Compatible with Packout System
View all: Milwaukee Flasks
Double wall vacuum insulated mug with sip lid and ergonomic handle. Offers all-day hot and cold retention. 18/8 stainless steel construction for durability. Dishwasher safe. Twist and lock mechanism for connectivity with all Packout components.
- Stainless Steel Construction
- 532ml Capacity
- Double Wall Vacuum Insulation
- 18/8 Stainless Steel
- Ergonomic Handle
- Dishwasher Safe
- Compatible with Packout System
View all: Milwaukee Flasks
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Capacity | 532 ml |
| Colour | Black |
| Construction Material (Access) | Stainless Steel |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Packout |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Black |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 115 mm |
| Product Height | 230 mm |
| Product Type | Mug with Sip Lid |