Milwaukee PACKOUT Compact Slim Organiser 9.5" x 15" (207TF)
Slim and compact organiser, part of the PACKOUT modular storage system, constructed from impact-resistant polymers. Features 1 large and 4 small bins, all with dividers and weather seal to keep out rain and debris. Ideal for keeping small items organised, secure on site and in transport.
- Plastic Construction
- Hook & Loop Closing Fastener Strip
- 1 x Large & 4 x Small Removable Bins
- Compatible with PACKOUT
- Carrying Handle
View all: Milwaukee Organisers
Slim and compact organiser, part of the PACKOUT modular storage system, constructed from impact-resistant polymers. Features 1 large and 4 small bins, all with dividers and weather seal to keep out rain and debris. Ideal for keeping small items organised, secure on site and in transport.
- Plastic Construction
- Hook & Loop Closing Fastener Strip
- 1 x Large & 4 x Small Removable Bins
- Compatible with PACKOUT
- Carrying Handle
View all: Milwaukee Organisers
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Milwaukee |
| Colour | Black |
| Compatible Stacking System | PACKOUT |
| Construction Material (Access) | Plastic |
| Height (Imperial) | 2.5 " |
| Height (Metric) | 65 mm |
| Length (Imperial) | 9.5 " |
| Length (Metric) | 250 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max Load Capacity | 45 kg |
| Model Name | PACKOUT |
| No. of Compartments | 5 Compartments |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Compact Slim Organiser |
| Resistant Type | Impact-Resistant |
| Tool Storage Type | Organisers |
| Width (Imperial) | 15 " |
| Width (Metric) | 380 mm |