Milwaukee M12FQID-0 FUEL SURGE 12V Li-Ion RedLithium Brushless Cordless Impact Driver - Bare (767XH)
- Max. Torque: 50Nm
- 1/4" Hex Tool Holder
- 3-Speed Variable & Reverse
- Fan-Cooled Motor
- All-Metal Gearbox
- Electronic Brake
- Rubber Overmould Grip
- LED Work Light
- Brushless Motor
- Does Not Include Battery or Charger
View all: Milwaukee Impact Drivers
- Max. Torque: 50Nm
- 1/4" Hex Tool Holder
- 3-Speed Variable & Reverse
- Fan-Cooled Motor
- All-Metal Gearbox
- Electronic Brake
- Rubber Overmould Grip
- LED Work Light
- Brushless Motor
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bare Unit Product Type | Impact Drivers |
| Battery Chemistry | Li-Ion |
| Battery Technology | RedLithium |
| Bolt Capacity | M14 |
| Brand | Milwaukee |
| Brushless | Brushless |
| Carry Case/Bag Included | No |
| Chuck Capacity | 1/4" |
| Chuck Type | Hex Tool Holder |
| Condition | Brand New |
| Condition Description | Unused & in original factory/manufacturer condition. |
| Drill Handle Type | Rubber Overmould Grip |
| Green star | Extending product lifecycles |
| Green star Claim | Sharing a battery between tools can make better use of resources. |
| Impact Rate | 3400 bpm |
| Manual or Powered | Powered |
| Manufacturer Guarantee | 3 Year Manufacturer’s Guarantee (Registration Required, T&Cs Apply) |
| Max Torque | 50 Nm |
| Model No | M12FQID-0 FUEL SURGE |
| No Load Speed | 3200 rpm |
| No. of Batteries Per Pack | None |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Supply | Cordless |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Length | 132 mm |