"Manual Handling Operations Regulations 1992" Poster 600mm x 420mm (47317)
Prevent injuries with the Manual Handling Operations Poster. Clearly explains safe lifting rules.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Prevent injuries with the Manual Handling Operations Poster. Clearly explains safe lifting rules.
- 1mm Plastic Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Plastic |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 600 mm |
| Product Length | 420 mm |
| Product Thickness | 1 mm |
| Product Type | "Manual Handling Operations Regulations 1992" Poster |
| Safety Sign Product Type | Health and Safety |