Manrose Cowl Vent Brown 125mm (72422)
125mm (5"). PVC. Circular weatherproof cowled wall outlet.
- Brown
- W x D x Lg: 125 x 110 x 125mm
- Channel Width: 125mm
- Model No: 1241b
- Reduced Backdraft
- High Impact ABS Thermoplastic
- Unobtrusive
View all: Manrose Air Vents
125mm (5"). PVC. Circular weatherproof cowled wall outlet.
- Brown
- W x D x Lg: 125 x 110 x 125mm
- Channel Width: 125mm
- Model No: 1241b
- Reduced Backdraft
- High Impact ABS Thermoplastic
- Unobtrusive
View all: Manrose Air Vents
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Manrose |
| Channel Width | 125 mm |
| Colour | Brown |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 3 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Model No | 1241b |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Brown |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 110 mm |
| Product Diameter | 125 mm |
| Product Length | 125 mm |
| Product Type | Cowl Vent |
| Product Width | 125 mm |