Labgear 600100PI/S 5 Port Advanced Enterprise Gateway & AP Controller Black (346YE)
Versatile, robust gateway and access point controller. Sophisticated device engineered to manage complex network environments efficiently, providing high-speed connectivity and superior network control.
- Network Standards: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab; TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DDNS,IPsec,PPTP,L2TP,CAPWAP
- Maximum Link Rate: 1000Mbps
- 5 x Ethernet Ports
- LED Indicator
- High Capacity Management
- Advanced Connectivity Options
- Enhanced Network Security
- Intelligent Quality of Service (QoS)
- Convenient Remote Management
View all: Labgear Network Switches
Versatile, robust gateway and access point controller. Sophisticated device engineered to manage complex network environments efficiently, providing high-speed connectivity and superior network control.
- Network Standards: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab; TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DDNS,IPsec,PPTP,L2TP,CAPWAP
- Maximum Link Rate: 1000Mbps
- 5 x Ethernet Ports
- LED Indicator
- High Capacity Management
- Advanced Connectivity Options
- Enhanced Network Security
- Intelligent Quality of Service (QoS)
- Convenient Remote Management
View all: Labgear Network Switches
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Labgear |
| Cable Length | 1.2 m |
| Colour | Black |
| LED Indicator | LED Indicator |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Link Rate (Mbps) | 1000 Mbps |
| Model No | 600100PI/S |
| Network Standards | IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab; TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DDNS,IPsec,PPTP,L2TP,CAPWAP |
| No. of Ports | 5 Port |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Depth | 141 mm |
| Product Height | 50 mm |
| Product Type | Advanced Enterprise Gateway & AP Controller |
| Product Width | 232 mm |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| z1 - UK Manufacturer Name | Philex Electronic Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Kingfisher Business Park, London Road, MK42 0NX |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | www.philex.com/support |
| z4 - EU Manufacturer Name | Philex Electronic Ireland Ltd |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Robwyn House, Corrintra, Castleblayney, Co. Monaghan, A75 XY76, Ireland |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | www.philex.com/support |
Product Contents
Gateway, power adaptor, quick style guide, fixing kit and ethernet cable.