GateMate Left Hand Padlock Protector Galvanised 180mm (766YV)
High quality galvanised steel construction for long lasting durability. Designed to offer robust security for padlocks. For left-hand usage, ensuring ease of access and security.
- Galvanised Steel Construction
- Exterior Grade Screws
- Sleek Design
View all: GateMate Hasp & Staple
High quality galvanised steel construction for long lasting durability. Designed to offer robust security for padlocks. For left-hand usage, ensuring ease of access and security.
- Galvanised Steel Construction
- Exterior Grade Screws
- Sleek Design
View all: GateMate Hasp & Staple
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | GateMate |
| Construction Material (Ironmongery) | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Fixings Supplied | Fixings & Fittings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Steel |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 180 mm |
| Product Thickness | 4 mm |
| Product Type | Left Hand Padlock Protector |
| Product Width | 56 mm |
| Staple Hole Size | 15 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | BJA Trading Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Unit E, The Heights Business Park, Stokenchurch, HP14 3BG |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | https://www.birkdalesales.com/ |
| z4 - EU Manufacturer Name | Birkdale Sales (Ireland) |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Suite 16 The Cubes, Beacon South Quarter, Sandyford, Dublin, D18 XD36, Ireland |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | https://www.birkdalesales.com/ |