Fluidmaster Schwab UP 189-747 Concealed Cistern 7Ltr (9236X)
For use with the Fluidmaster Schwab 189PR-747 frame. Fitted with Fluidmaster 747 filling valve.
- Dual-Flush Button Sold Separately
- Dual-Flush
- Front Activation
View all: Fluidmaster Schwab Toilet Cisterns
For use with the Fluidmaster Schwab 189PR-747 frame. Fitted with Fluidmaster 747 filling valve.
- Dual-Flush Button Sold Separately
- Dual-Flush
- Front Activation
View all: Fluidmaster Schwab Toilet Cisterns
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Fluidmaster Schwab |
| Cistern Capacity | 7 Ltr |
| Flush Type | Dual |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | UP 189-747 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 120 mm |
| Product Height | 410 mm |
| Product Type | Concealed Cistern |
| Product Width | 474 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Fluidmaster GB Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Twyford Road, Rotherwas Industrial Estate, HR2 6JR |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | help@fluidmaster.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Fluidmaster d.o.o. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Industrijska Cesta 2, Postojna, SL-6230, Slovenia |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | help@fluidmaster.com |
Product Contents
Concealed cistern and fixing brackets.
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode