Flex Tap Connector Valve 15mm x x 300mm (18417)
300mm long. Complete with isolating valve. Stainless steel braid. 15bar working pressure.
- Bore: 10mm
View all: Unbranded Compression Hoses
300mm long. Complete with isolating valve. Stainless steel braid. 15bar working pressure.
- Bore: 10mm
View all: Unbranded Compression Hoses
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| A Size | 15 mm |
| Brand | Unbranded |
| Hose Bore Size | 10 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 15 mm |
| Product Length | 300 mm |
| Product Type | Flex Tap Connector Valve |