FastenMaster HeadLok 8mm 50mm Hex Shank 6.0mm No. 3 Spider Drive Bits 2 Pack (177PP)
Spider drive bit to suit HeadLok screws. Suitable for power screwdrivers and hand tool bit holders.
- Carbon Steel Blades
- Suitable for Power Screwdrivers & Hand Tool Bit Holders
View all: FastenMaster Screwdriver Bits
Spider drive bit to suit HeadLok screws. Suitable for power screwdrivers and hand tool bit holders.
- Carbon Steel Blades
- Suitable for Power Screwdrivers & Hand Tool Bit Holders
View all: FastenMaster Screwdriver Bits
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Adaptor Compatible Tool | Suitable for Power Screwdrivers & Hand Tool Bit Holders |
| Blade Material | Carbon Steel |
| Brand | FastenMaster |
| Impact Compatible | Standard |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | HeadLok |
| PTA Shank Type | Hex Shank |
| Pack Size | 2 |
| Pack Type | Set |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Length | 50 mm |
| Product Type | No. 3 Spider Drive Bits |
| Screwdriver Product Type | Standard |
| Screwdriver Tip Size | 6.0mm |
| Screwdriver Tip Type | Mixed |
| Shank Size | 8 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | OSC Sales Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Unit 14 B/C Eurolink Industrial Centre, Upper Field Road, Kent, ME10 3UP |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | enquiries@oscsales.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | OSC Sales AB |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Gjuterigatan 6, Ljungby, Sverige, 341 31, Sweden |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | enquiries@oscsales.com |