Evolution RAGEBLADE210DIAMOND Multi-Material Diamond Blade 210mm x 25.4mm (2389H)
- For Mitre Saws
- For Masonry, Stone & Tile
- Sintered
- For Dry Use Only
- Fast, Clean & Accurate Cutting
- Size Fits a Range of Compatible Tools
- Diamond-Tipped for Superior Cutting Performance
View all: Evolution Diamond Tile Blades
| QTY | Price per item | Saving |
|---|---|---|
- For Mitre Saws
- For Masonry, Stone & Tile
- Sintered
- For Dry Use Only
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Blade Diameter | 210 mm |
| Blade Thickness | 2.2 mm |
| Brand | Evolution |
| Circular Blade Type | Diamond Continuous Rim Blade |
| Compatible Tool Type | Mitre Saws |
| Disc Bore Size | 25.4 mm |