Essentials Flexible Tap Connector 15mm x 1/2" x 300mm (433YT)
10mm bore. Stainless steel braid. EPDM rubber inner tube. Long lasting.
- Bore: 10mm
View all: Essentials Compression Hoses
10mm bore. Stainless steel braid. EPDM rubber inner tube. Long lasting.
- Bore: 10mm
View all: Essentials Compression Hoses
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| A Size | 15 mm |
| B Size | 1/2 " |
| Brand | Essentials |
| Colour | Grey |
| Connection Type | Compression & BSP Connections |
| Hose Bore Size | 10 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 14 mm |
| Product Length | 300 mm |
| Product Type | Flexible Tap Connector |