Diall S-Hooks Zinc-Plated 25 x 3mm 6 Pack (4954V)
Zinc-plated hooks for general usage.
- Steel Construction
- 3kg Max. Load Capacity
- Easy to Use
View all: Diall Storage Hooks
Zinc-plated hooks for general usage.
- Steel Construction
- 3kg Max. Load Capacity
- Easy to Use
View all: Diall Storage Hooks
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Diall |
| Colour | Zinc-Plated |
| Construction Material (Ironmongery) | Steel |
| Fixings Supplied | Fixings Not Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max Load Capacity | 3 kg |
| Pack Size | 6 |
| Pieces in Pack/Case | 6 |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 25 mm |
| Product Type | S-Hooks |
| Product Width | 13 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Kingfisher International Products Limited |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 1 Paddington Square, W2 1GG |
| z4 - EU Manufacturer Name | Kingfisher International Products B.V. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Rapenburgerstraat 175E, Amsterdam, 1011 VM, Netherlands |