DEWALT DCF6202-XJ Collated Screw Magazine (254FU)
Robust and durable, quick-release attachment can be used with collated screws from 25-57mm in length. Reliable collated screw magazine features slim design and rotates on tool without removal, to offer improved corner access. Tool-free or fine depth control provides simple but effective depth setting. Easy magazine opening to allow for quick cleaning of drywall dust. Compatible with DEWALT DCF620N drywall screwdriver.
- Uses 25-57mm Collated Screws
- DCF620N
- Tool-Free Depth Adjustment
- Slim Design: 15mm (16mm with Shoe)
View all: DEWALT Electric Screwdrivers
Robust and durable, quick-release attachment can be used with collated screws from 25-57mm in length. Reliable collated screw magazine features slim design and rotates on tool without removal, to offer improved corner access. Tool-free or fine depth control provides simple but effective depth setting. Easy magazine opening to allow for quick cleaning of drywall dust. Compatible with DEWALT DCF620N drywall screwdriver.
- Uses 25-57mm Collated Screws
- DCF620N
- Tool-Free Depth Adjustment
- Slim Design: 15mm (16mm with Shoe)
View all: DEWALT Electric Screwdrivers
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | DEWALT |
| Compatibility | DCF620N |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max. Screw Diameter | 4.2 mm |
| Model Name/No | DCF6202-XJ |
| Model No | DCF6202-XJ |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Length | 216 mm |
| Product Type | Collated Screw Magazine |
| Repair Service Action | Should the product require repair please visit a store who will arrange the repair. |
| Total Product Weight | 0.45 g |
| z1 - UK Manufacturer Name | Stanley Black & Decker |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 270 Bath Road, Slough, Berkshire, SL1 4DX |
| z4 - EU Manufacturer Name | Stanley Black & Decker |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Black & Decker Strasse, Idstein, 65509, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | Support.DEWALT.com, https://www.irwintools.com/submit-request; https://support.blackanddecker.com, support.STANLEYTOOLS.com |