CK Magma Tool Roll 21" (3664X)
Durable 600 denier woven polyester construction with bright red inner lining for easy visibility of stored items. Includes 30 pockets to carry a range of tools. Can be used as a roll or for wall hanging.
- Polyester Construction
- 30 x Pocket(s)
- Padded Handle
View all: CK Magma Tool Rolls
Durable 600 denier woven polyester construction with bright red inner lining for easy visibility of stored items. Includes 30 pockets to carry a range of tools. Can be used as a roll or for wall hanging.
- Polyester Construction
- 30 x Pocket(s)
- Padded Handle
View all: CK Magma Tool Rolls
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | CK Magma |
| Construction Material (Access) | Polyester |
| Length (Imperial) | 21 " |
| Length (Metric) | 520 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| No. of Pockets | 30 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Pockets Breakdown | 30 x Pocket(s) |
| Product Type | Tool Roll |
| Tool Storage Type | Tool Rolls |
| Width (Imperial) | 15 " |
| Width (Metric) | 370 mm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Carl Kammerling International Ltd |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Glanydon Industrial Estate, Pwllheli, LL53 5LH |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | https://www.carlkammerling.com/support/contact-us |
| z4 - EU Manufacturer Name | Carl Kämmerling GmbH & Co. |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Bendahler Str. 110, Wuppertal, 42285, Germany |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | https://www.carlkammerling.com/support/contact-us |