Bunker Stainless Steel 714mm Worktop for 3-Tier Tool Trolley (531CN)
Delivery available to mainland GB only, (offshore and Northern Ireland is not available).
Hardwearing stainless steel worktop for use with the Bunker 3-tier tool trolley (sold separately).
- WxDxT: 714x410x58mm
- Corrosion-Resistant
- 1 Year Guarantee
View all: Bunker Garage Storage
Hardwearing stainless steel worktop for use with the Bunker 3-tier tool trolley (sold separately).
- WxDxT: 714x410x58mm
- Corrosion-Resistant
- 1 Year Guarantee
View all: Bunker Garage Storage
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bunker |
| Compatibility | For use with Bunker modular 3-tier tool trolley. |
| Edge Type | Square Edges |
| Fixings Supplied | Fittings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | 27458 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 410 mm |
| Product Thickness | 58 mm |
| Product Type | Worktop for 3-Tier Tool Trolley |
| Product Width | 714 mm |
| Resistant Type | Corrosion-Resistant |
| Worktop Construction Material | Stainless Steel |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode
Returns
Please note - If you wish to return this item you will need to call us on our freephone number 03330 112 112 to arrange a free collection.