Bunker Hardwood 714mm Worktop for 3-Tier Tool Trolley (297CN)
Premium hardwood worktop for use with the Bunker 3-tier tool trolley (sold separately). Offers a dedicated workspace for projects.
- WxDxT: 714x410x58mm
- Impact-Resistant
- 1 Year Guarantee
View all: Bunker Garage Storage
Premium hardwood worktop for use with the Bunker 3-tier tool trolley (sold separately). Offers a dedicated workspace for projects.
- WxDxT: 714x410x58mm
- Impact-Resistant
- 1 Year Guarantee
View all: Bunker Garage Storage
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bunker |
| Compatibility | For use with Bunker modular 3-tier tool trolley. |
| Edge Type | Square Edges |
| Fixings Supplied | Fittings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | 27343 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 410 mm |
| Product Thickness | 58 mm |
| Product Type | Worktop for 3-Tier Tool Trolley |
| Product Width | 714 mm |
| Resistant Type | Impact-Resistant |
| Worktop Construction Material | Hardwood |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode