Bunker 28105 5-Slot Power Tool Rack 680mm (307CN)
Power tool rack manufactured from high-quality steel, finished with powder coating for durability. Designed for use with the Bunker 680mm modular wall cabinet, offers 5 hanging slots to provide easy access to power tools. Supplied fully assembled, with fixtures for attachment to the Bunker call cabinet. Also includes installation options for a wall or pegboard.
- Max. load capacity: 15kg
- 5 Hanging Slots for Tools
- Powder-Coated Steel Construction
- Delivered Fully Assembled
- For use with 680mm Bunker Modular Wall Cabinet
View all: Bunker Organisers
Power tool rack manufactured from high-quality steel, finished with powder coating for durability. Designed for use with the Bunker 680mm modular wall cabinet, offers 5 hanging slots to provide easy access to power tools. Supplied fully assembled, with fixtures for attachment to the Bunker call cabinet. Also includes installation options for a wall or pegboard.
- Max. load capacity: 15kg
- 5 Hanging Slots for Tools
- Powder-Coated Steel Construction
- Delivered Fully Assembled
- For use with 680mm Bunker Modular Wall Cabinet
View all: Bunker Organisers
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bunker |
| Compatibility | Designed to fit the Bunker 680mm modular wall cabinet. |
| Construction Material (Access) | Steel |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Max Load Capacity | 15 kg |
| Model Name | 28105 |
| No. Hooks | 0 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 152 mm |
| Product Length | 680 mm |
| Product Type | 5-Slot Power Tool Rack |
| Product Width | 281 mm |
Downloads
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode