Bailey 12mm White Drain Rod Button Lock 1m (53803)
Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected).
Good value, button lock connectable rods. Can be turned left or right. 180° flexibility.
- Nylon Rods
- Brass 1/2" Joints
View all: Bailey Drain Rods
Good value, button lock connectable rods. Can be turned left or right. 180° flexibility.
- Nylon Rods
- Brass 1/2" Joints
View all: Bailey Drain Rods
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Bailey |
| Colour | White |
| Connection Type | 1/2" |
| Length of Pack (Combined) | 1 m |
| Length of Single Piece | 0.9 m |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Returns Note | Due to hygiene reasons this product is excluded from our 30 Day Money Back Guarantee (your statutory rights are not affected). |
| Product Type | Drain Rod Button Lock |
| Rod Diameter | 12 mm |
| Rod Material | Nylon |