Addgards IN110CP4 Column Protector Infills Yellow 110mm (737CK)
Strong and durable 110mm modular infills to create extra length. Designed to withstand collisions from forklifts. For use with CP400 column protectors (sold separately). Multiple infills can be used together.
- 100% Polyethylene Construction
- Strong & Durable
- For use with CP400 Column Protectors
View all: Addgards Warehouse Safety
Sorry, this item is currently out of stock
- Strong & Durable
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Addgards |
| Colour | Yellow |
| Compatibility | with CP400 column protectors. |
| Construction Material (Safety) | 100% Polyethylene |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | IN110CP4 |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Depth | 180 mm |
| Product Height | 1080 mm |
| Product Type | Column Protector Infills |
| Product Width | 110 mm |