"Abrasive Wheels" Guidelines Poster 590mm x 450mm (94605)
Ensure you comply with the latest regulations with this up-to-date wallchart, Educate your employees on regulations relevant to your workplace.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
Ensure you comply with the latest regulations with this up-to-date wallchart, Educate your employees on regulations relevant to your workplace.
- 1.2mm Polypropylene Construction
View all: Unbranded Safety Signs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Construction Material (Safety) | Polypropylene |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 590 mm |
| Product Length | 450 mm |
| Product Thickness | 1.2 mm |
| Product Type | "Abrasive Wheels" Guidelines Poster |
| Safety Sign Product Type | Health and Safety |