Ximax 41mm White Radiator Feet 2 Pack (932TR)
Delivery available to mainland GB only, (offshore and Northern Ireland is not available).
Universally usable in any room, with uncomplicated mounting.
- 2 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
- Maintenance-Free
£39.19Inc Vat
Delivered by our approved supplier | Find out more
Sorry, this item is currently out of stock
Universally usable in any room, with uncomplicated mounting.
- 2 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply)
- Maintenance-Free
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Ximax |
| Colour | White |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Pack Size | 2 |
| Pieces in Pack/Case | 2 |
| Product Depth | 195 mm |
| Product Height | 41 mm |
| Product Type | Infrared Panel Stand Supports |
| Product Width | 40 mm |
| Radiator Part Type | Feet |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| Total Product Weight | 0.19 kg |
| z1 - UK Manufacturer Name | ETS UK Business Ltd. |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | 9 Berrington Court, Whitwick, Coalville, Leicester, LE67 5FJ |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | https://www.ximax.at/en/about-us/contact/ |
| z4 - EU Manufacturer Name | ETS Dienstleistungs und Handels GmbH |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | Gewerbestrasse 9a, Hoechst, 6973, Austria |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | https://www.ximax.at/en/about-us/contact/ |
Delivered direct from our suppliers in the number of working days stated on the delivery button
Direct from our supplier delivery restrictions
Geographic restrictions apply, check your postcode below to see if any apply to you. For some locations delivery may take longer than the specified delivery time, and we can not currently offer delivery to offshore addresses.
Please ensure we have your mobile phone number when you order so we can keep you updated with deliveries.
Enter postcode
Returns
Please note - If you wish to return this item you will need to call us on our freephone number 03330 112 112 to arrange a free collection.