Trend  AB/125/40Z 40 Grit 8-Hole Punched Multi-Material Sanding Discs 125mm 10 Pack
Trend
Trend AB/125/40Z 40 Grit 8-Hole Punched Multi-Material Sanding Discs 125mm 10 Pack (421PV)
  • For Random Orbital Sanders
  • Suitable for Wood, Paint, Metal & Plaster
  • Coarse Zirconium Grit
  • Hook & Loop Fixing
  • Film Backing
  • For Dry Use Only
  • Ideal for Use on Harder Materials
  • Anti Clogging Open Coat
  • Hard Surface Abrasion
  • Self Sharpening Grit
More Info
View all: Trend Sanding Discs
6 in stock in Dumfries | Change store
Fulfilment options
  • For Random Orbital Sanders
  • Coarse Zirconium Grit
  • Hook & Loop Fixing
  • Film Backing
  • For Dry Use Only
  • Anti Clogging Open Coat
  • Hard Surface Abrasion
  • Self Sharpening Grit
More Info
View all: Trend Sanding Discs
You may also like:
Specification
Backing WeightFilm Backing
BrandTrend
CALC - Compatible Tool TypeOrbital
Compatible Tool TypeRandom Orbital Sanders
Diameter (Imperial)5 "
Diameter (Metric)125 mm