Shower Curtain White 180cm x 180cm (256RE)
Easy care shower curtain with weighted hem and 12 aluminium eyelets for curtain rings (sold separately.) Suitable for most bathtubs and showers. Machine washable up to 40°C. Co-ordinated bathroom accessories from the same range sold separately.
- Polyester Material
- Model No: Koros
- Machine Washable
- Water-Resistant
- Fabric Weight: 110g/m²
View all: Unbranded Shower Curtains
Easy care shower curtain with weighted hem and 12 aluminium eyelets for curtain rings (sold separately.) Suitable for most bathtubs and showers. Machine washable up to 40°C. Co-ordinated bathroom accessories from the same range sold separately.
- Polyester Material
- Model No: Koros
- Machine Washable
- Water-Resistant
- Fabric Weight: 110g/m²
View all: Unbranded Shower Curtains
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | White |
| Construction Material (Bathrooms) | Polyester |
| Machine Washable | Machine Washable |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | Koros |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Height | 180 cm |
| Product Type | Shower Curtain |
| Product Width | 180 cm |
| Resistant Type | Water-Resistant |
| Total Product Weight | 416 g |