Sanding Plate Hard Version Backing Pad 115mm (596JJ)
For attaching sheets to the machine. Compatible with most brands of 115mm angle grinder.
- For Angle Grinders
- Clamp Fixing
- M14 Thread
View all: Unbranded Sanding Pads
For attaching sheets to the machine. Compatible with most brands of 115mm angle grinder.
- For Angle Grinders
- Clamp Fixing
- M14 Thread
View all: Unbranded Sanding Pads
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Compatibility | Compatible with 115mm Angle Grinders |
| Compatible Tool Type | Angle Grinders |
| Diameter (Imperial) | 4 1/2 " |
| Diameter (Metric) | 115 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Sanding Plate |
| Model No | SAP048 |
| Pack Size | 1 |
| Pack Type | Single |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Backing Pad |