Rubi Float & 3 Very Soft Pads 10" x 4" (357FC)
Float and 3 x very soft pads for maintenance cleaning, waxing surfaces and cleaning delicate materials such as ceramic.
- Soft
- Plastic Handle
- 3 Pads
View all: Rubi Tile Grouting Tools
Float and 3 x very soft pads for maintenance cleaning, waxing surfaces and cleaning delicate materials such as ceramic.
- Soft
- Plastic Handle
- 3 Pads
View all: Rubi Tile Grouting Tools
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Rubi |
| Construction Material (Hand Tools) | Plastic |
| Length (Imperial) | 10 " |
| Length (Metric) | 255 mm |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 4 |
| Product Thickness | 25 mm |
| Product Type | Float & 3 Very Soft Pads |
| Width (Imperial) | 4 " |
| Width (Metric) | 10 cm |
| z1 - UK Manufacturer Name | Rubi UK LTD |
| z2 - UK Manufacturer Postal Address | Units 16 &17 Easter park, Ferry Lane, Rainham, Essex, RM13 9BP |
| z3 - UK Manufacturer Electronic Address | rubiuk@rubi.com |
| z4 - EU Manufacturer Name | Germans Boada S.A |
| z5 - EU Manufacturer Postal Address | pol. can roses, Avda Olimpiades 89-91, PO BOX 14, Rubi, Barcelona, 8191, Spain |
| z6 - EU Manufacturer Electronic Address | rubi.uk@rubi.com |
Product Contents
3 very soft pads (white) and float.