Philips G4 Capsule LED Light Bulb 115lm 1W 12V (877KR)
- Warm White
- Non-Dimmable
- 115lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 1kWh/1000h Life
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
- Warm White
- Non-Dimmable
- 115lm
- Up to 15,000 Hours Life
- 1kWh/1000h Life
- 1 Year Guarantee
View all: Philips Light Bulbs
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Philips |
| CALC - Light Bulb Technology | LED |
| Cap Fitting Type | G4 |
| Colour Rendering Index | 80 |
| Colour Temperature Description | Warm White |
| Colour Temperature Value | 2700 K |
| Decorative Filaments | Non-Filament |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Energy Rating | F |
| Life Length | 15,000 hours |
| Light Bulb Technology | LED |
| Light Bulb Type | Capsule |
| Lm | 115 lm |
| Lm Band | 0-200 |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Power Consumption | 1 W |
| Power Consumption (Band) | 0 - 3.9W |
| Power Factor Value | 0.6 |
| Power Voltage Supply | 12 V |
| Product Diameter | 13 mm |
| Product Length | 35 mm |
| Product Type | Light Bulb |
| Smart Compatibility | Not Smart |
| kWh Per 1000hr Life | 1 kWh/1000h |