Ormara Towel Rail Silver 670mm x 100mm x 55mm (843FV)
Sturdy, wall-mounted towel rail in contemporary design. Easy to clean and maintain. Concealed fixings for a sleek finish.
- Wall Mounted
- Contemporary Design
- Stainless Steel Construction
- 1 Year Guarantee
- Resistant to Rust & Corrosion
View all: Unbranded Towel Holders
Sturdy, wall-mounted towel rail in contemporary design. Easy to clean and maintain. Concealed fixings for a sleek finish.
- Wall Mounted
- Contemporary Design
- Stainless Steel Construction
- 1 Year Guarantee
- Resistant to Rust & Corrosion
View all: Unbranded Towel Holders
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | Silver |
| Construction Material (Bathrooms) | Stainless Steel |
| Design Type | Contemporary Design |
| Fixings Supplied | Fixings Supplied |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Ormara |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Silver |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 100 mm |
| Product Height | 55 mm |
| Product Type | Towel Rail |
| Product Width | 670 mm |
| Total Product Weight | 0.33 kg |
| Towel Holder Product Type | Bathroom Towel Rails |