Milwaukee M12RCDAB+-0 230V or 12V DAB+ / AM / FM Radio Charger
Milwaukee
Milwaukee M12RCDAB+-0 230V or 12V DAB+ / AM / FM Radio Charger (765XH)
  • For Indoor & Outdoor Use
  • Mains or Battery-Powered (Includes Plug but No Battery)
  • Playback via Bluetooth
  • 1 x 40W Speaker
  • Impact-Resistant
  • LED Digital Display
  • DAB+ / AM / FM Tuner
  • 30m Bluetooth Range
  • USB Charging Port
  • IP54 Rated
More Info
View all: Milwaukee Radios
0 in stock in Dumfries | Check other stores
Fulfilment options
  • For Indoor & Outdoor Use
  • Playback via Bluetooth
  • 1 x 40W Speaker
  • Impact-Resistant
  • LED Digital Display
  • DAB+ / AM / FM Tuner
  • 30m Bluetooth Range
  • USB Charging Port
  • IP54 Rated
More Info
View all: Milwaukee Radios
BrandMilwaukee
Cable Length1.8 m
ConditionBrand New
Condition DescriptionUnused & in original factory/manufacturer condition.
Display TypeLED Digital Display
Frequency BandDAB+ / AM / FM
IP RatingIP54
Impact ResistantImpact-Resistant
Indoor/Outdoor UsageIndoor & Outdoor
Manufacturer Guarantee3 Year Manufacturer’s Guarantee (Registration Required, T&Cs Apply)
Model NoM12RCDAB+-0
Pack Size1
Pieces in Pack/Case1
Plug IncludedIncludes Plug.
Product Depth386 mm
Product Height525 mm
Product TypeRadio Charger
Product Width155 mm