Marshalltown QLT Grouters Margin Float 6" x 2" (942GL)
Margin float with soft-grip handle for a comfortable hold. Pure-gum rubber face bonded to dense rubber pad, and cemented to a tempered steel blade. Designed for tile grouting.
- Rubber Blade
- Plastic Soft-Grip Handle
- Comfortable
View all: Marshalltown Tile Grouting Tools
Margin float with soft-grip handle for a comfortable hold. Pure-gum rubber face bonded to dense rubber pad, and cemented to a tempered steel blade. Designed for tile grouting.
- Rubber Blade
- Plastic Soft-Grip Handle
- Comfortable
View all: Marshalltown Tile Grouting Tools
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Blade Length (Imperial) | 6 " |
| Blade Length (Metric) | 150 mm |
| Blade Material | Rubber |
| Blade Width (Imperial) | 2 " |
| Blade Width (Metric) | 50 mm |
| Brand | Marshalltown |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | QLT |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Type | Grouters Margin Float |