Flexible Tap Connector 15mm x 1/2" x 900mm (2373G)
13mm bore. Stainless steel braid. EPDM rubber inner tube. Highly durable.
- Bore: 13mm
View all: Unbranded Tap Connectors
13mm bore. Stainless steel braid. EPDM rubber inner tube. Highly durable.
- Bore: 13mm
View all: Unbranded Tap Connectors
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| A Size | 15 mm |
| B Size | 1/2 " |
| Brand | Unbranded |
| Hose Bore Size | 13 mm |
| Manufacturer Guarantee | 2 Year Manufacturer's Guarantee (T&Cs Apply) |
| Pack Size | 1 |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Diameter | 15 mm |
| Product Length | 900 mm |
| Product Type | Flexible Tap Connector |