Elland Freestanding Double Towel Rail Black 600mm x 200mm x 900mm (206PE)
High quality steel, freestanding double towel rail in matt black, powder-coated finish. Features 2 rails at different heights, ideal to hang several towels. Smooth and seamless shape provides a minimalistic and refined design to any modern bathroom.
- Freestanding
- Modern Design
- Steel Construction
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Towel Holders
High quality steel, freestanding double towel rail in matt black, powder-coated finish. Features 2 rails at different heights, ideal to hang several towels. Smooth and seamless shape provides a minimalistic and refined design to any modern bathroom.
- Freestanding
- Modern Design
- Steel Construction
- 1 Year Guarantee
View all: Unbranded Towel Holders
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Colour | Black |
| Construction Material (Bathrooms) | Steel |
| Design Type | Modern Design |
| Fixings Supplied | Fixings Not Required |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model Name | Elland |
| Mount Type | Freestanding |
| Pack Size | 1 |
| Parent Colour | Black |
| Pieces in Pack/Case | 1 |
| Product Depth | 200 mm |
| Product Height | 900 mm |
| Product Type | Freestanding Double Towel Rail |
| Product Width | 600 mm |
| Total Product Weight | 2.78 kg |
| Towel Holder Product Type | Bathroom Towel Rails |